همه چیز در مورد کار در ترکیه

پیدا کردن و شرایط کار در ترکیه

کار در ترکیه :یکی از مهمترین دغدغه های هموطنان عزیز در خصوص مهاجرت در مرحله اول پیدا کردن شغل مناسب با حرفه افراد میباشد پیش از آغاز سخن و دادن هر گونه اطلاعات در  این خصوص  دوستان عزیز باید بدانید یکی از پیش شرط های مهم و اساسی آشنایی در حد ابتدایی به زبان ترکی  جهت ارتباط و انجام فعالیت در ترکیه میباشد.

مشاغل تخصصی و فنی در ترکیه 
دوستان عزیزی که در  مشاغل فنی مثل  ( جوشکاری. تراشکاری. نجاری. برق صنعتی و ساختمان وغیره ) دارای تخصص وتجربه بالایی هستند با توجه به پیشرفت صنعت در کشور های در حال توسعه که از جمله آنها کشور ترکیه میباشد نیاز شدید به افراد متخصص همراه با حقوق و درآمدی متناسب با زندگی در ترکیه دارد.به مراتب خیلی بهتر و با خیال راحت تر میتوانند به امر مهاجرت فکر کنند.

مشاغل ساده و بدون نیاز به تخصص 
دوستان عزیزی که دارای تخصص خاصی نیستن میتوانند در مشاغلی مانند(تولید پوشاک. رستوران و مارک ها و غیره …)مشغول به کار شوند.درامد و حقوق حاصله از مشاغل ساده در شروع و زندگی در شهری مثل استانبول برای دو نفر کافی میباشد و در صورت بهتر شدن زبان ترکی و آشنایی بیشتر با کار دارای افزایش حقوق میباشد.

مشاغل پزشکی و پرستاری 
سوالات زیادی در این خصوص پرسیده شده که در این رابطه به بخشی از آن میپردازیم 

1 : آیا پزشکان و پرستاران ایرانی میتوانند در ترکیه کار کنند و یا مجوز مطب بگیرند. ؟؟؟
بله پزشکان و پرستاران میتوانند با گذراندن آموزش زبان ترکی و آزمون تومر و دریافت حداقل نمره B در زمان فارغ التحصیلی و معادل سازی مدارک خود مشغول به کار در بیمارستان های عمدتا خصوصی و تاسیس مطب شوند ( شایان ذکر است انجام مراحل فوق توسط خود اشخاص تقریبا امری سخت و در صورت کوچکترین اشتباه در مراحل انجام پروسه نشدنی میباشد. (در این خصوص متخصصین و مشاورین مهاجرکمپانی میتوانند از صفر تا صد دراین پروسه شما را همراهی کنند )

2:حقوق پزشکان و پرستاران چقدر میباشد؟ ؟؟
در ترکیه درآمد پزشکان از حداقل 10 هزار لیر (پزشک عمومی ) شروع شده و با توجه به تخصص های مختلف و جراحان با تجربه تا 280 هزار لیر میباشد .

و حقوق پرستاران از 5 هزار لیر شروع و با توجه به تجربه تا 10 هزار لیر میباشد.

مشاغل مهندسی در ترکیه 
آیا مهندسان ایرانی میتوانند در ترکیه مشغول به کار شوند؟ 
بله مهندسان ایرانی میتوانند در ترکیه پس از گذراندن آموزش زبان ترکی و آزمون تومر و معادل سازی مدارک تحصیلی و تایید آموزش عالی ترکیه  (YÖK )میتوانند مشغول به کار شوند.
لازم به ذکر است که جهت استخدام در پروژه و یا شرکت های خصوصی یکی از ملزومات برای کارفرمای ترک .داشتن 5 نفر مهندس ترک میباشد تا بتواند از یک خارجی استفاده کند. (مشاورین مهاجر کمپانی میتوانند جهت کانکت کردن و استخدام شما را یاری نمایند

2: پر طرفدار ترین رشته مهندسی جهت استخدام چیست؟
پرطرفدار ترین رشته های مهندسی به ترتیب. مهندسی IT _برنامه نویسی _برق و الکترونیک _کشاورزی _پتروشیمی و مواد شیمیایی _نساجی 

3:حقوق مهندسین در ترکیه چقدر است ؟به عنوان مثال حقوق یک مهندس IT  نسبت به تجربه از 7 هزار لیر تا 12 هزار لیر میباشد.

پرستاری از کودک و یا سالمند در منزل

دوستانی که در این رابطه تجربه کاری دارند و فوریت های پزشکی مثل تزریقات و شناخت داروها  را در حد متوسط مسلط هستند جهت نگهداری از سالمند دارای شانس خوبی جهت استخدام میباشند.
به طور معمول این طور کارها با جای خواب 3 وعده غذا و حقوق تقریبا 3500 به بالا همراه میباشند.

سرمایه گذاری جهت کار در ترکیه 
دوستانی که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه را دارند میتوانند از طریق ثبت شرکت و باز کردن فعالیت های مختلف در زیر مجموعه شرکت و پرداخت هزینه های مربوط از قبیل مالیات. شهرداری وغیره و اجاره یک دفتر مناسب میتوانند  کسب کارو خود را شروع کنند.
درخصوص افرادی که قصد زدن مغازه جهت شغل های مختلف را دارند باید بگوییم تقریبا مراحلی مثل مراحل باز کردن مغازه درایران را دارد فقط با کمی تفاوت. 

جهت مراحل قانونی ثبت شرکت و افتتاح مغازه حتما نیاز به یک شخص متخصص و مسلط به زبان ترکی دارید متخصص و مشاورین مهاجر کمپانی  میتوانند در این خصوص شما رو یاری کنند.

 

با پر کردن فرم زیر میتوانیم راحت تر و سریع تر شغل مناسب شمارا پیدا کنیم