اقامت، شهروندی و ویزای توریستی ترکیه


انواع اقامت ترکیه و ویزای توریستی ترکیه

طبق قوانین موجود بین دو کشور ترکیه و ایران مسافرین میتوانند با ارائه پاسپورت و ورود از طریق مرزهای زمینی و هوایی یه مدت ۳ ماه (۹۰) روز داخل خاک ترکیه بدون دریافت ویزا یا اقامت سکونت داشته باشند.
هموطنانی که تمایل به سکونت در ترکیه به مدت طولانی تر و شرایط بهتر دارند میتوانند از طریق اخذ انواع اقامت به هدف خود دست پیدا کنند.

اقامت توریستی از طریق اجاره

طبق قوانین وضع شده و موجود در کشور ترکیه متقاضیان میتوانند از طریق اجاره ملک، ارائه ادرس سکونت، دریافت بیمه و پرداخت مبلغی برای سکونت (پول خاک) به دولت به مدت ۱ سال اقامت توریستی ترکیه را اخذ نمایند.
که این نوع اقامت در حال حاضر و بنا بر قوانین موجود قابل تمدید میباشد.

اقامت وشهروندی ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک یکی از روش های پرطرفدار بین خارجیان ساکن این کشور میهمان نواز میباشد.متقاضیان میتوانند برای دریافت
شهروندی ترکیه اقدام به خرید املاک و مستقلات به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای ۱ ملک یا مجموع چند ملک کنند، که خرید ملک هایی با شرایط اقساط، زمین، ملک تجاری و … شامل این پروسه می شوند.لازم به ذکر است ملک یا املاک خریداری شده تا ۳ سال نباید فروخته شود.روند این پروسه بسیار سریع بوده و متقاضی در طول ۳ ماه شهروندی ترکیه را بدست خواهد آورد.

در صورت خرید ملک یا املاکی با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار اقامت به شما تعلق میگیرد و هر سال قابل تمدید بوده و بعد از ۵ سال امکان اخذ شهروندی وجود دارد.

روشی دیگر برای اخذ اقامت در ترکیه ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری دربخش های در اقتصادی،خرید سهام و اوراق بهادار
سرمایه گذراری در بانک ها میباشد که این سرمایه گذاری ها بر اساس قوانین این کشور منجر به شهروندی و تابعیت کشور ترکیه خواهند شد

اقامت و شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند ترک یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و تابعییت این کشور است.
بدین منظور فرد باید دارای شرایطی مانند سن قانونی بالای ۱۸ سال باشد،حداقل ۳ سال از زمان ازدواج و زندگی مشترکشان گذشته باشد، زوجین باید ثابت کرده که باهم زندگی کرده و شرایط مالی مناسب برای زندگی دارند. نداشتن مشکل امنیتی و یک مسکن برای زندگی مشترک یکی دیگر از شرط های این روند است.در صورت اخذ اقامت از طریق ازدواج پس از ۵ سال امکان دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور وجود دارد.

اقامت کاری

به منظور اخذ اقامت کاری در کشور ترکیه فرد متقاضی باید پیشنهاد کاری از طرف یک شرکت کار فرما دریافت کند،پس از یافتن کار و دریافت تائید ،کارفرما باید درخواست به کارگیری فرد را در سایت وازرت کار و امنیت اجماعی ترکیه ثبت کند پس از طی این روند کارجو مدارک لازمه خود را برای وزارت کار ترکیه ارسال میکند.پس از دریافت تائیدیه از سازمان مذکور کارجو پس از ادامه روند کاری خود و پرداخت بیمه از طرف کارفرما به مدت ۵ سال مجاز به اخذ شهروندی ترکیه میباشد.
لازم به ذکر است برای انجام این پروسه و دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به قسمت کاریابی سایت مراجعه فرمایید تا متخصصین مهاجر کمپانی همراه شما باشند.